Бітумний лак: застосування, технічні характеристики

Зовнішнє середовище часом погано впливає на деякі матеріали: метал, дерево, бетон, цегла. Для захисту від цього використовують бітумний лак. Ціна лакованої конструкції виправдана за рахунок тривалого терміну її експлуатації.

Сам бітумний лак виготовляють шляхом розчинення бітуму в розчинниках на основі вуглеводневих сполук (наприклад, найчастіше вживають Уайт-спірит). Таким чином виходить рідина чорного або темно-коричневого кольору з характерним запахом, подібним до запаху бензину. Він попередньо висихає за 1,5-2 години, а повністю - за 24. Найбільш популярним лаком є бітумний лак БТ-577. Він утворює глянсову однорідну блискучу поверхню без зморшок і висипань при правильному нанесенні. Оброблена поверхня набуває стійкість до впливу атмосферних факторів: пилу, опадів, сонячного випромінювання. Найбільш широке застосування БТ-577 отримав на металевих поверхнях для запобігання корозії, а також її усунення перед фарбуванням.

При обробці дерев'яних поверхонь з'являється стійкість до появи грибка, гниття. Добре підходить бітумний лак і для обробки поверхонь з метою гідроізоляції. У декоруванні його використовують для старіння дерев'яних конструкцій, так як він легко проникає в тріщини і здатний підкреслювати структуру деревини.

Основними технічними характеристиками є:

1) Час висихання, який повинен складати не більше доби для більшості лаків при певній температурі і залежить від товщини шару.

2) В'язкість - це умовний показник, який визначається при температурі 20 градусів.


3) Вміст нелетких речовин, який визначає стійкість лаку і різкість його запаху.


4) Витрати на м2, які залежать від поверхні, на яку наноситься покриття, і в нормі складають 1 л на 5-10 м2.

5) Вологостійкість, що визначає ступінь захисту обробленої поверхні від корозії.

6) Зчеплення з металом грає роль в терміні служби покриття і частоті його повторного нанесення.

Для поліпшення технічних характеристик до лаку додають полімерні природні або синтетичні смоли, створюючи певні концентрації. Цю суміш підігрівають до 280 градусів, потім охолоджують до 170 і додають трохи органічних розчинників. Безпосередньо перед роботою її ретельно перемішують і наносять пензлем або валиком на попередньо очищену гладку поверхню.

Пристойний вигляд матиме поверхня, на яку нанесено бітумний лак. Купити його за вигідними цінами можна в різних обсягах на сайті лакофарбового заводу "Макрофарб".