Виробництво будівельних фарб

Хочете дізнатися, як вироговляють будівельні фарби? Тоді прочитайте цю статтю!

Будівельні фарби бувають різних видів, різноманітних за своїми властивостями і якістю. В асортимент емалевих фарб різного спеціального призначення входять: емалеві фарби для гарячого сушіння (висихають при 100-180°), авіаційні емалеві фарби, кислото- і лугостійкі емалеві фарби, емалеві фарби для ізоляції, фарба для фарбування підводних частин морських суден та інші.

Основним складовим інгредієнтом емалевих фарб для зовнішніх робіт є жирні масляні лаки, що мають стійкість до атмосферних умов  гліфталеві, пентафталеві лаки, нітролаки, масляні лаки на згущених маслах з ефірами каніфолі чи іншими смолами. Емалеві фарби для внутрішніх робіт готуються на більш худих масляних лаках, спиртових та інших лаках.

Виробництво емалевих фарб складається з декількох етапів:

• Спочатку розмішуються пігменти і частини плівкоутворювальної речовини.
• Далі отримана суміш розтирається спеціальними машинами.
• Суміш розводиться до необхідної консистенції лаком або розчинником.
• Майже готова фарба підганяється під певний колір.
• Готова фарба очищається від домішок і розливається в тару.

При виготовленні нітроемалей часто використовують пластифікатори  трикрезилфосфат, касторове масло. Нітроемалеві фарби замішують в таких же змішувачах, що і при виробництві тертих масляних фарб.

Після змішувача заміс надходить на машину, де фарба розтирається. Процес відбувається такий же, як і при виготовленні тертих масляних фарб. Оскільки до емалевих фарб пред'являються більш високі вимоги, ніж до тертих масляних фарб, перетирання проводиться ретельніше, і фарба пропускається через фарборозтирочні машини кілька разів.

Після перетирання фарба надходить у змішувач, куди додають лак в необхідній для розведення кількості. Тут суміш ретельно розмішують, перевіряють відтінок і в'язкість фарби. Майже готова фарба очищається від сміття і великих часток пігментів на спеціальних центрифугах, а також пропускається через багатошарові фільтри.

Під час очищення фарба в змішувачі безперервно перемішується. Час від часу беруть пробу фарби, і перевіряють її на колір, в'язкість і чистоту.

При тривалому зберіганні емалевих фарб часто відбувається осадження пігменту. Причина осідання залежить від якості фарби: чим тонше був розмелений пігмент, тим повільніше йде його осідання. Тому перед використанням фарбу обов'язково розмішують. Іноді емалева фарба так розшаровується, що її буває важко розмішати до однорідного відтінку, але це вже залежить тільки від якості матеріалу.

Якісні будівельні фарби виготовляє лакофарбовий завод «Макрофарб», продукція якого представлена в каталозі цього інтернет-магазину. Купуйте фарбу на сайті виробника!